34.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Аријанит Хоџа: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ имале средби за измените во Изборниот законик

Најчитани вести

Генералниот Секретар на Движењето БЕСА, Аријанит Хоџа во денешното гостување на „Клик плус“ на ТВ 21, истакна дека, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ имале средби за измените на Изборниот Законик.

-СДСМ и ВМРО веќе шест месеци имаат средби за измените во Изборниот законик. Во тие разговори не сме опфатени ние како БЕСА, кои бевме четврта партија во изборите во 2016, ниту пак ДУИ. Ова не е искрено да ги исклучиш Албанците од овие разговори. Информацијата ми е точна дека се одржуваат средби, и ги знам личностите кои ги водат овие разговори, веќе шест месеци не е од денеска- рече Хоџа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com