10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Аријана Гранде жали што ја прекинала турнејата поради болест

Најчитани вести

Младата музичка ѕвезда која е на турнејата „Sweetener“, морала да го откаже концертот во Лексингтон, поради тоа што е многу настината.

Преку Инстаграм таа им се извини на своите обожаватели, објаснувајќи им дека грлото толку многу ја боли и е засипната, што ниту може да голтне, ниту да пее.

„Многу сум тажна и жал ми е. Вознемирена сум, но секако, парите ќе ви бидат вратени. Навистина ми е тешко. Ви благодарам наубавите желби. Ќе ве известам наскоро како се чувствувам. Ви благодарам на разбирањето“, се обратила таа кон својата публика.

Таа на своите фанови им откри дека не се чувствува добро веќе три недели, но дека овојпат навистина не е во состојба да настапува.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести