0.8 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Арифи: Црна ноќ за Тетово, сочувство до семејствата

Најчитани вести

Градочалничката на Тетово, Теута Арифи, изрази сочуство до семејствата на починатите во пожарот кој синоќа избувна во модуларната болница.

-Црна ноќ за Тетово, полна со болка и тага. Искрено сочувство со болката на сите оние кои ги загубија своите најблиски во овој трагичен случај!

Ќе почекаме надлежните институции да ја направат потребната проценка и да дадат официјални податоци, и што е можно поскоро да го решат овој тажен случај што го зави Тетово во жалост!, напиша Арифи на фејсбук.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com