1.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Арифи: Зголемениот број на заразени во Тетово се должи на големиот број на тестирања

Најчитани вести

Градоначлничката на Тетово Теута Арифи вели дека зголемениот број на заразени во оваа општина се должи на тоа дека заради патувањата е згомен бројот на тестирања.

Таа се надева дека до крајот на годината ќе се вакцинираат голем број лица, со цел да се отворат и училиштата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести