3.8 C
Skopje
Monday, December 6, 2021

Арачиновец тешко повреден во сообраќајка

Најчитани вести

Скопје, 26 септември- „Вчера околу 10.50 часот на патот Куманово – Скопје, на влез во село Љубодраг, патничко возило „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.И.(22) од село Арачиново, скопско, излетало од коловозот. Б.И. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза’’ за укажуавање на лекарска помош“, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com