-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Арачиновец во фиока си чувал бомба

Најчитани вести

Основното јавно обвинителство поднело обвинителен акт против жител на скопското село Арачиново кој е обвинет за незаконско поседување оружје и распрскувачки материи.

Според ОјО, при претрес на домот на обвинетиот на 18 октомври, во фиока во плакар што се наоѓал во шупата, била пронајдена рачна бомба модел Ф1 од руско производство со експлозивно полнење од 60 грама тротил (ТНТ).

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести