23.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Араухо се чувствува добро откако падна во бессознание на „Камп Ноу“

Најчитани вести

Барселона ја совлада Селта со 3:1, но победата во сенка на страшната повреда на дефанзивецот Роналд Араухо. Тој по еден судир со соиграчот Гави се здоби со повреда на главата и падна на теренот во бессознание, а потоа со возило на итна помош беше пренесен во болница.

За среќа, лекарите брзо успеаја да го вратат Араухо, а Барселона потврди дека тој се чувствува добро и дека нема посериозни последици од повредата. Констатиран е само мал потрес на мозокот. Поради внимателност, Араухо останува во болница, но се очекува брзо да биде отпуштен и да им се врати на професионалните фудбалски обврски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com