22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Апсење во Скопје- приведени три лица

Најчитани вести

Скопје, 19 дкември- Во текот на вчерашниот ден три лица биле уапсени поради поседување на дрога на неколку различни места низ Скопје.

„На 18.12.2019 во 18.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Илинден“ го лишиле од слобода Т.П.(30) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

На 18.12.2019 во 22.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Гоце Делчев“ го лишиле од слобода Х.М.(47) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

На 18.12.2019 во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Црногорска“ го лишиле од слобода З.В.(21) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на сите три случаеви, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок“ соопштуваат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com