8.8 C
Skopje
Monday, December 5, 2022

Апсење во скопско: Приведен малолетник од Скопје поради поседување оружје

Најчитани вести

Скопје, 6 ноември- Вчера околу 15.42 часот во с.Огњанци, скопско, од слобода биле лишени А.М.(62) од Р.Албанија и малолетник од Скопје, бидејќи при преглед кај нив бил пронајден пиштол „танфољо“, калибар 9 мм, со една рамка и шест куршуми.

„Тие биле приведени во Полициското одделение Петровец и по целосно расчистување на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести