Home » Апокалиптични слики од пожарот на Мауи

Апокалиптични слики од пожарот на Мауи

by Журнал.мк

Најмалку шест лица загинаа во големите шумски пожари што го зафатија големиот остров и Мауи на Хаваи. Пожарот уништи голем дел од туристички и деловен центар од Мауи каде што живеат околу 13.000 луѓе.

Повеќето од пожарите сè уште не се под контрола-изјави градоначалникот Ричард Бисен Џуниор.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More