34.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Апелација ги укина пресудите за Мијалков и Тачи во „Титаник 2“

Најчитани вести

Портпаролот на скопска апелација, Сафет Кадриу, не можеше да ја потврди информацијата дека второстепениот суд ја укина првостепената пресуда против екс шефот на тајната полиција Сашо Мијалков и лидерот на ДПА Мендух Тачи, кои добија по три години затвор во предметот „Титаник 2“, кој се однесуваше за влијание врз одлука на ДИК.

-Одлуката е донесена, но не е напишана. До крајот на неделава ќе излеземе со официјално соопштение – рече Кадриу за Фокус.

Според неофицијални информации, апелација го враќа предметот на повторно судење поради суштествени повреди на постапката.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com