4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Анџелина Џоли проговори отворено, а една работа никогаш да му ја прости на Бред Пит

Најчитани вести

Во многу нешта, Анџелина и Бред навистина не се согласија, но ова сепак е работа за која, како што вели, дури и се расправаа.

Имено, проблемот е во тоа што Бред одлучи да работи со Харви Вајнштајн, иако знаеше за тврдењата на Анџелина – дека се обидел сексуално да ја злоупотребува додека таа била с a уште млада актерка и почетник.

Во одличното интервју за „Гардијан“, Анџелина беше запрашана кога за прв пат се почувствува „омаловажено во Холивуд“ дека како одговор на некого „напушти ***“, пренесува ЕТКанада.

„Хм, не е изненадување, туку Харви Вајнштајн. Работев со него кога бев млада “, рече Анџелина, која имаше само 21 година кога глумеше во продукцијата на Вајнштајн„ Играње од срце “.

Да потсетиме, продуцентот Харви Вајнштајн беше осуден на 23 години затвор, бидејќи десетици жени го пријавиле за сексуална злоупотреба, па дури и силување.

„Кога ја напуштате собата, мислите дека пробал нешто, но не, нели? Факт е дека обидот и самото искуство на обидот е исто така злоупотреба “, се сеќава таа, опишувајќи ја неговата сексуална увертира како„ нешто повеќе од удар, тоа беше нешто од што морав да избегам. Го избегнував и ги предупредував луѓето за него.„Се сеќавам дека му кажав на Џони (Ли Милер), мојот прв сопруг, кој направи одлична работа, да ја пренесе приказната и на други мажи – не дозволувајте девојките да одат сами со него“, рече таа.

Подоцна во кариерата, таа одби улога во голем филм само затоа што тој беше продуцент. Се работеше за филмот „Авијатичарот“, но таа не сакаше да биде во негова близина. Никогаш потоа не била во негово присуство, ниту пак работела со него.

„Ми беше многу тешко што Бред сепак работеше со него“, рече актерката.

Анџелина мисли токму за улогата на Бред Пит во филмот на Тарантино „Inglourious Basterds“, чиј продуцент беше Харви Вајнштајн.

Таа потврди дека ова е суштината на јазот меѓу неа и Бред, која само расте со текот на времето – кога Бред му пристапи на Вајнштајн неколку години подоцна со понуда да го продуцира својот филм „Убиј ги нежно“.

Кога компанијата на Вајнштајн на крајот го прифати и го продуцираше филмот, Анџелина одлучи да не го придружува Бред на какви било промотивни настани за филмот. „Се расправавме за тоа“, призна Анџелина. „Секако дека ме повреди“.

Таа дури и зборуваше за нејзината одлука да поднесе барање за развод, велејќи дека размислувала за тоа долго и сериозно пред да го стори тоа.

„Јас не сум тип на личност која одлучува за сериозни работи набрзина. ми требаше долго време за навистина да се почувствувам дека треба да се разделам од таткото на моите деца “, призна актерката во интервјуто.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com