32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Анџелина Џоли конечно видена во јавноста! Ги воодушеви сите со својот изглед, иако многумина ќе се согласат дека е премногу слаба!

Најчитани вести

Анџелина Џоли ретко ја гледаме во јавност, а сега конечно излезе од својот дом со двете ќерки Захара и Шајло. Актерката се чини дека пазарела во етиопски бутик во Лос Анџелес, а оваа вест го обиколи Светот.

Анџелина изгледаше прекрасно како и секогаш, иако некои може да кажат дека е прилично слаба, а на фотографиите се гледа како нејзините две ќерки растат во убави млади дами, иако без оглед Шајло се декларира како младо момче. Захара наскоро ќе го прослави својот 16-ти роденден, на 16 јануари годинава, додека Шајло има 14 години.

Во оваа пригода, нивната 45-годишна мајка воодушеви со елегантна бела облека, која се состоеше од миди фустан скроен по нејзини мерки и соодветни сандали. Анџелина, како и нејзините ќерки, се погрижи да носи маска според упатствата во врска со КОВИД-19, но фустанот на актерката со пресечена јака сепак го истакнуваше нејзиниот славен изглед, додека во преден план ја стави витката фигура на Анџелина.

Изгледа дека Џоли купувала работи за дома во овој бутик, бидејќи имаше јорган во раката додека излегуваше од продавницата, но сепак беше елегантно облечена за таа пригода.

Шајло беше облечена во исечени фармерки кои ги комбинираше со црн дуксер и црни патики „Converse“. Захара, од друга страна, беше видена во црна облека, која, како и на нејзината мајка, ѝ е омилен вид облека.

Потсетуваме, иако Анџелина Џоли и Бред Пит раскинаа пред околу четири години, во бракоразводната постапка тие наидоа на нови пречки во нивната врска поради старателството над нивните деца. Иако Анџелина наводно не му дозволува на Бред да ги гледа децата, некои сметаат дека децата престојуваат во двата домови на нивните родители, во зависност од приликата. Но, едно е сигурно – додека Енџи сака да ја напушти Америка и да замине во странство со своите деца, Пит има други планови на ум. Судот ги прогласи Џоли и Пит за легално разведени во април 2019 година, а исто така е објавено дека нивната врска се подобрила по повеќегодишните судири на судот откако се развеле во 2016 година. Судијата го прифати нивното барање за разделување. Ова значи дека, иако допрва треба да бидат официјално разведени, според законот сега тие легално се сметаат за синглови.

Анџелина Џоли дели пет деца со отуѓениот сопруг Бред Пит, со кого се омажи во 2014 година. Сепак, бракот траеше само две години.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com