32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Анџелина Џоли дојде со децата на премиерата на „Господарка на злото 2“

Најчитани вести

Анџелина Џоли(44)  направи семеен собир од премиерата на својот нов филм „Господарка на злото 2“. Славната актерка и оскаровка беше придружувана од своите пет деца на црвен килим во Лос Анџелес, каде што беше промовирано продолжението на хитот од 2014 година. Џоли дојде со Пакс (15), Захара (14), Шајло (13) и со 11-годишните близнаци Нокс и Вивиен . Отсуствуваше единствено нејзиното најстаро дете Медокс, кого неодамна го испрати на студии во Јужна Кореја.

Иако Џоли со децата го украде шоуто, остатокот на екипата од филмот не заостануваше во гламурот, па во друштвото на Анџелина Џоли блескаа и Мишел Фајфер и Ел Фанинг.

Текстот Анџелина Џоли дојде со децата на премиерата на „Господарка на злото 2“ е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com