0.8 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Анџелина Џоли го собори рекордот на Инстаграм по само три часа

Најчитани вести

Тој рекорд досега го држел актерот Руперт Гринт (најпознат по улогата на Рон Визли во филмовите за Хари Потер), кој достигнал милион следбеници за четири часа и една минута од отворањето на профилот.

Пред него, рекордот го држел сер Дејвид Атенборо (четири часа и 44 минути), а го наследи Џенифер Анистон, која го држела рекордот од пет часа и 16 минути речиси една година.

Анџелина го отворила профилот во петокот, 20 август, а првото нешто што го објави беше писмо од тинејџерка од Авганистан. Објавата досега им се допаднала на 3,6 милиони луѓе.

Во описот на фотографијата, Анџелина посочила дека дошла на Инстаграм за „да ги сподели приказните и гласовите на оние од целиот свет кои се борат за своите основни човекови права“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com