15.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Анџелина откри каква апсурдна идеја ѝ дала на својата трансродова ќерка

Најчитани вести

Ова на Шајло воопшто не ѝсе допадна

Меѓу најпознатите деца во Холивуд, без сомнение, се шесте наследници на некогашниот еден од најпопуларните парови, а денес поранешните сопружници во борба за старателство над истите тие деца. Тоа секако се деца на 45-годишната Анџелина Џоли и 56-годишниот Бред Пит, меѓу обожавателите и медиумите познати и како децата на „Бранџлајн“. Исто како и нивните славни родители, 19-годишниот Медокс, 16-годишниот Пакс, 15-годишната Захара, 14-годишната Шајло и 12-годишните близнаци Вивиен и Нокс – привлекуваат внимание каде и да се појават. Иако самите родители често зборуваат за нив во интервјуа, Анџелина направи исклучок во едно, па за Entertainment Weekly откри која идеја ѝ ја дала на својата трансродова ќерка, 14-годишната Шајло, која сметаше дека е апсурдна.

Имено, иако сите деца на Бранџелајн во моментов се преокупирани со школување, едно време тие се појавуваа во филмски проекти на кои работеа нивните родители. Значи, нивната најмлада ќерка, 12-годишната Вивиен, е глумица на нејзината мајка во 2014 година заедно во филмот „Maleficent“.

Девојчето, кое во тоа време имало само пет години, ја отелотворувало малата принцеза Аурора и, како што признала и самата Анџелина, завршила одлична работа. Поради прилично застрашувачката носија која актерката ја носеше за потребите на улогата во тоа време, беше проблем да се најде дете кое нема да се плаши, па нејзината ќерка заврши одлична работа на своето прво појавување на филмското платно.

Сепак, покрај Вивиен, улогата на принцезата Аурора ѝ беше понудена и на нејзината постара сестра Шајло. Како што рече во споменатото интервју, Анџелина на својата ќерка и предложила идеја да отелотвори постара верзија на принцезата, на што Шајло реагирала огорчено и објаснила дека идејата е целосно апсурдна. Според актерката, нејзината трансродова ќерка објаснила дека повеќе би сакала да го игра Маркус. Машка фигура која има лак и стрела и рогови.

Патем, денес 14-годишната Шајло, од рана возраст покажува дека е една од браќата. Како што еднаш призна и самата Анџелина, нејзиното најстаро биолошко дете никогаш не се интересирало за фустани. „Сака да се облекува како момче затоа што сака да биде таква. Затоа и ја истрижавме косата, затоа што смета дека е една од браќата“, рече тогаш искрената актерка, која ја поддржуваше Шајло од самиот почеток

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com