21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Анчелоти зема засилување од Јувентус

Најчитани вести

Карлос Анчелоти не успеа минатото, но можеби ќе успее ова лето. „Франс Фудбал“ пишува дека Евертон се уште е заинтересиран за Адриен Рабио.

Играчот од средниот ред има многу важна улога во Торино, откако Андреа Пирло пристигна на клупата на Јувентус, па овој пат ќе имаат потешка задача. Анчелоти разговараше со челниците на клубот потенцирајќи дека ќе мора да издвојат повеќе од 30 милиони евра за да го убедат Јуве да им го продаде 25-годишен играч за врска.

Рабио соработуваше со Италијанецот во ПСЖ, токму благодарение на Анчелоти тој во првиот тим дебитираше на 17 години.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com