30.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

„Анти-Јуве“ клаузула во договорот на Лаутаро Мартинез

Најчитани вести

Лаутаро Мартинез ќе остане во Интер. Аргентинецот наскоро ќе го продолжи договорот со клубот од „Џузепе Меаца“.

„Марка“, пишува дека откупната клаузула во договорот ќе остане иста, односно секој што ќе сака да го донесе Лаутаро ќе мора да плати 111 милиони евра. Поточно оваа клаузула нема да важи само за Јувентус.

Интер подготвиле „анти-Јуве“ клаузула, за нив цената за Лаутаро ќе изнесува 150 милиони евра.

Лаутаро е играч на Интер од јуни 2018 година. Досега одиграл 111 натпревари, постигнал 40 голови.

Инаку, речиси цела година Лаутаро се поврзуваше со Барселона. Каталонците неколку пати понудија за него помалку од 100 милиони евра, поради што Интер ги одби. Сега кога Барселона е во голема финансиска криза, тој трансфер повеќе не е актуелен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com