4.1 C
Skopje
Friday, December 3, 2021

Антикорупциска ќе ги разгледува приговорите за изборите

Најчитани вести

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска во Клубот на пратеници ќе ја одржи 53. седница.

На дневен ред на седницата е постапување по доставени приговори од учесник во предизборната кампања за избори за членови на советите на општините и Советот на Град Скопје и за градоначалници на општините и за градоначалник на Град Скопје за Локални избори 2021.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com