Home » Антикорупциска отвори предмет против Коста Петров

Антикорупциска отвори предмет против Коста Петров

by Журнал.мк

Антикорупциската комисија отвори предмет против некогашниот директор на Фондот за иновации, Коста Петров.

Предметот е во врска со доделените средства за издавачката куќа „Три“, која е издавач на сите негови книги.

Информациите говорат дека станува збор за средства дадени за издавачкиот центар ТРИ ДООЕЛ за проект наменет за едукација за кој вкупниот буџет изнесува 7.249.159 денари, сопствено кофинасисрање е 2.174.747 и ФИТР кофинансирање – 5.936.000 денари.

Конфликтот на интереси е во фактот дека тие ги издаваат неговите книги.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More