Home » Антивладини протести во Лима

Антивладини протести во Лима

by Журнал.мк

Антивладини протести во Лима. Полицијата употреби солзавец во обид да ги спречи демонстрантите насилно да стигнат до парадата за Денот на независноста предводена претседателка Дина Болуарте.

Група луѓе, облечени во црно, носеа фотографии од жртвите-убиени за време на антивладините судири кон крајот на минатата година. Тогаш протестите почнаа откако претседателот Педро Кастиљо беше отповикан, а подоцна и уапсен. Болуарте, која беше потпретседател, ја презеде функцијата шеф на државата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More