29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Анте Ребиќ денеска потпишува за Милан

Најчитани вести

Хрватскиот репрезентативец, Анте Ребиќ, вчера допатува во Милано каде денеска се очекува да потпише за Милан.

Ребиќ на сопствено барање го напушти Ајнтрахт Франкфурт, детали за договорот се очекуваат во текот на денот кога Хрватот ќе ги мине лекарските прегледи.

Стандардниот репрезентативец на Хрватска, вчера пристигна во Милано, медиумите го „уловија“ а тој кратко изјави:

„FORZA MILAN“

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com