15.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

„Анонимуси“: Ja срушивме телевизијата на Путин, „Русија тудеј“

Најчитани вести

Најголемата хакерска група „The Anonymous“ објави дека ја хакирале и ја срушиле страницата на „Русија тyдеј“.

Сите „РT“ страници во моментов се недостапни.

„Колективот Анонимус официјално и објави војна на Русија…“, пишува на Твитер.

Хакерите го додадоа хаштагот #Ukraine на објавата.
Телевизијата „РТ“ претходно објави дека нивниот сајт бил цел на сајбер напад.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com