14.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Анкета на „Вечер“: Над 85% скопјани сметаат дека ветувањето на Арсовска за бесплатен превоз не е реално!

Најчитани вести

Он-лајн анкетата на „Вечер“ од 1 октомври, со прашање „Дали е реално ветувањето за бесплатен автобуски превоз во Скопје?“, покажува дека убедливо мнозинство скопјани сметаат дека ветувањето на Данела Арсовска не е реално.

Над 85% од скопјани сметаат дека не е реално ветувањето за бесплатен автобуски превоз во Скопје, а под 15% сметаат дека е реално.

Досега, Данела Арсовска одбива да одговори на прашањето од страна на новинарите колку би чинел бесплатниот јавен превоз во Скопје со ветените 250 еко-автобуси.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com