Home » Андријана Јаневска победи на натпревар за најдобар пејач/пејачка во САД

Андријана Јаневска победи на натпревар за најдобар пејач/пејачка во САД

by Lina Muslija

Македонската пејачка Андријана Јаневска го освои првото место на натпревар за најдобар пејач/пејачка во САД, соопшти таа на нејзиниот профил на Фејсбук.

-Чест ми е да Ве известам дека го освоив првото место на натпреварот организиран од ЗАДА рекордс (САД), на кој се избираше најдобар пејач/пејачка од цел свет во минатите неколку месеци. Ви благодарам на сите кои ме поддржувате!

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More