Home » Англија – Австралија е втората полуфинална двојка на СП за жени

Англија – Австралија е втората полуфинална двојка на СП за жени

by Lina Muslija

Фудбалските репрезентации на Австралија и на Англија ја сочинуваат втората полуфинална двојка на Светското првенство во фудбал за жени.

Австралијките во четвртфиналето во Бризбејн по изведување на пенали ја совладаа Франција со 7:6, откако немаше голови низ текот на играта. Англија беше подобра на мечот со Колумбија и славеше со 2:1.

Во другиот полуфинален дуел на СП ќе се сретнат Шпанија и Шведска.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More