27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Англичаните ја сфатија „грешката“ – враќаат едно од старите правила!?

Најчитани вести

Пред две години клубовите од Премиерлигата изгласаа дека преодниот рок треба да заврши еден ден пред почетокот на новата сезона.

Најголем проблем во последниот преоден рок е тоа што тој завршува многу порано од останатите лиги.

Оваа идеја беше поддржана од поголемите клубови, но како што стојат работите, тие очигледно направиле грешка со нивниот избор.

Следната недела ќе биде одржан нов состанок меѓу клубовите, а постои шанса да ја поддржат идејата да го вратат стариот преоден рок.

Колку да земеме за пример, Манчестер јунајтед по продажбата на Ромелу Лукаку и Алексис Санчез не можеше да донесе адекватни замени за нив.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com