7.8 C
Skopje
Monday, December 5, 2022

Англичаните последни воведоа ВАР, но сакаат да бидат први кои ќе го надополнат со еден нов момент

Најчитани вести

Англичаните последни го воведоа ВАР и најлошо го користат, постојано прават грешки кои многу ретко се случуваат во другите шампионати, па дојдоа до идеа да воведат и нешто ново.

ВАР во Премиерлигата прави најмногу грешки, клубовите често се жалат на одлуките, па од целата ситуација произлезе нова идеја.

Според „Телеграф“, 20. премиерлигаши на состанок идната недела ќе ја разгледаат идејата за воведување на челинџ.

Челинџот би бил некој налик на тој во тенисот, тренерите би имале право во текот на мечот неколку пати да проверат одлука која сметаат дека е спорна.

Мислењата како за ВАР така и за челинџот се поделени. Некои мислат дека тоа уште повеќе ќе ја убие играта, но други сметаат дека тоа е идеално решение за намалување на судиските грешки

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести