21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Англичаните во неверување – Како е можно Партизан да изгуби од овој Манчестер?

Најчитани вести

Манчестер Јунајтед го совлада Партизан со 0-1 во третото коло од Лигата на Европа, но навивачите на српскиот клуб можат да жалат бидејќи дефинитивно нивните миленици беа подобри на теренот. Мислењето дека „црвените ѓаволи“ незаслужено стигнаа до трите бода го мислат и аналитичарите на Би-Би-Си.

„Ништо добро не може да се каже за оваа победа. Ужасно издание на Јунајтед во кое можеа да дадат гол само од пенал, кој беше единствен шут на целиот меч. Како успеа Партизан да изгуби? Тешко дека повторно ќе видиме ваков меч сезонава“, беа дел од коментарите по победата на Манчестер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com