15.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Ангел Димитров пред ТВ21: Цар Самоил е завршена работа, договориме заедничко чествување (ВИДЕО)

Најчитани вести

Членот на Заедничката комисија за историски и образовни прашања меѓу Северна Македонија и Бугарија, Ангел Димитров за ТВ21 истакна дека Цар Самоил е завршена работа.

Според него, договорено е заедничко чествување.

„Денеска ако остане време ќе разговараме и за Гоце Делчев“, додава тој

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com