13.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Ангелов: Врнежите се добредојдени, да внимаваме од поплави!

Најчитани вести

Првиот човек на ЦУК, Стојанче Ангелов на денешната прес-конференција апелираше на внимателност при движењето во наредните денови, со оглед на врнежите кои ја зафатија Македонија.

„Сушата направи проблеми во Македонија и поради тоа беа пожарите. Врнежите се добредојдени и продонесоа за зголемување на водостоите на реките кои беа под просекот, а врнежите беа значајни и за природните езера. Тие имаат позитивно влијание и допринесуваат за подобрување на хидрометеоролошката состојба. Апелирам на зголемено внимание при движење во наредниот период. За да не дојде до поплави, ги предупредивме надлежните институции“, истакна Ангелов.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com