33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Ангеловски: Го викнав Кулушевски да игра за Македонија, но тој ја одбира Шведска

Најчитани вести

Селекторот Игор Ангеловски вели дека пред еден месец повторно имал разговор со играчот на Парма, Дејан Кулушевски, но младиот фудбалер ставил јасно дознаење дека нема да игра за Македонија.

Фудбалерот од Шведска со македонско потекло, Дејан Кулушевски одлично ја почна сезоната во Парма па повторно стана интересен за нашата јавност.

Тој има настапи за Македонија во младинските категории, но подоцна одлучи да настапува за Шведска. За сениорската селекција на Швеѓаните се уште нема настап, поради тоа селекторот Ангеловски уште еднаш го контактирал, но играчот бил дециден дека не сака да игра за нашата репрезентација.

„Имавме состанок пред три години во Охрид, тогаш му понудив да игра за Македонија, но одговорот беше дека сака да игра за Шведска. Пред еден месец повторно имавме разговор, му реков дека сакам да го викнам. Но неговиот избор е да игра за Шведска. Сакам да и соопштам на јавноста дека тоа е вистината, Кулушевски не игра за Македонија затоа што сака да игра за Шведска“, изјави Ангеловски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com