16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Ана Николиќ: „Од баба ми учам да бидам дама“

Најчитани вести

Српската пејачка Ана Николиќ, се пофали дека нејзината баба е вистинска дама. Таа на „Инстаграм“ објави слика со баба ѝ, на која таа е елегантна, со шешир, марама и бисери.

„Мојата баба. Некој едноставно, се раѓа како дама. За разлика од нас што и понатаму мора да учиме“, напиша Ана, а фановите ја споредија со писателката Десанка Максимовиќ.

Познатата пејачка често објавува слики и видеа на кои е разголена, пие и пуши, па фановите ѝ искоментираа дека треба да си го смени однесувањето ако навистина сака да биде дама како баба ѝ.

„Кога пиеш, пиј сама, да не те гледаат“, стои во еден од коментарите под сликата.

Инаку, откако ослабе, Ана е многу активна на социјалните мрежи и често споделува слики на кои е разголена. Текстот Ана Николиќ: „Од баба ми учам да бидам дама“ е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com