22.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Ана Бранбиќ ја прими втората доза од вакцината на „Фајзер“

Најчитани вести

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска ја прими и втората доза од вакцината на „Фајзер“. При ревакцинацијата таа ги повика граѓаните масовно да се приајвуваат за вакцинација.

„Верувам во вакцинацијата и во нашите институции. Ги повикувам граѓаните да се пријавуваат затоа што со заеднички сили можеме да победиме“ – напиша Брнабиќ на профилите на социјалните мрежи.

Ана Брнабиќ првата доза од вакцината ја прими на 24 декември – со што стана првиот европски премиер што се вакцинирал.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com