Home » АНАСТАСИЈА СО УШТЕ ЕДНА ПРОМЕНА ПО ТАЈНАТА ВЕНЧАВКА – пејачката тајно го направи ова, а Цеца мораше да ја правда во медиумите (ФОТО)

АНАСТАСИЈА СО УШТЕ ЕДНА ПРОМЕНА ПО ТАЈНАТА ВЕНЧАВКА – пејачката тајно го направи ова, а Цеца мораше да ја правда во медиумите (ФОТО)

by Lina Muslija

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ пред неколку дена тајно се заколнаа на вечна љубов пред Бога. Анастасија го зела презимето на Немања, а на својот Инстаграм профил го сменила истото уште веднаш.

Како што претходно се пишуваше Анастасија Ражнатовиќ, сега тоа е заменето во Анастасија Гудељ.

Да потсетиме, Цеца неодамна коментираше дека Анастасија повеќе нема да го носи презимето Ражнатовиќ.

– Според српските обичаи, така треба да биде. И јас го зедов презимето на маж ми, зошто не и таа? Сосема е ок, јо поддржувам – изјави фолк дивата.

Инаку, кума на Анастасија Ражнатовиќ на црковната венчавка била нејзината најдобра пријателка, актерката Тара Милутиновиќ, а таа одлука пејачката ја донела одамна. Анастасија и нејзиниот сопруг го избраа споменатиот манастир во Бегаљица затоа што нејзината мајка Светлана Цеца Ражнатовиќ беше кума на славата на Рајиновац.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More