18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Анабела призна „се разведов“

Најчитани вести

Анабела Атијас јавно потврди дека пред две недели се развела од Андреја.

Како што истакна таа, тие долго време се мачеле да опстанат како семејство и на крајот решиле да стават крај на нивниот брак. Тоа се случило непосредно после последниот заеднички одмор.

Среќата на ќеркат Бланкица им е на прво место и  е гордост на нив како нејзините родители и за силното пријателство што планираат да го одржат.

“Па, еве јас … Се надевам дека за прв и последен пат ќе дадам изјава за оваа тема, затоа што навистина не сакам да шпекулирам за ништо. Разводот дојде по години на борба да преживееме како семејство. И двајцата се боревме лавовски со сите можни предизвици во последно време. Ние го дадовме својот максимум и можам да ви кажам дека сум горд на нас, пред се како родители на Бланкица, кои дадоа максимум за да го одржиме најдобриот можен однос. Останавме во прекрасна врска “ „Значи, Андреј има право на својот живот, тој е слободен и посакуван човек, му посакувам среќа на овој начин, му посакав и лично. Не постои сензација; луѓето се борат, не е лесно за никого, семејствата, за жал, да кажам … се распаѓаат повеќе и повеќе. Жал ми е, затоа што секој крај на бракот, според мене е голем неуспех, но Боже, мојот живот продолжува “, рече таа, објаснувајќи дека целта им е да  останат во пријателскки односи и да бидат најдобри родители на ќерките на Бланкица која ја добија во бракот.

“Некаде после  летувањето, ние полека почнавме да „донесуваме“ одлука да се обидеме да го живееме животот одвоено и, конечно, пред две недели, ставивме точка, потписи … Не сакав да го објавам тоа, немам потреба. Сакам онолку колку што можам Јас чувам приватност, 25 години сум под лупа, и особено во последно време … Жал ми е, сакам да стаам крај наа дезинформации дека тој биил неверен! Му Благодарам што никогаш немав такви проблееми воо бракот “.

Како жена, вели таа, таа е многу повредена.

“Па, не можам да кажам дека не сум, во таа смисла … семејство  бидејќи како дете, сакав да ја одржувам заедно и да ја чувам заедно. Но, подобро е да се има добар развод отколку лош брак „беше искрена  Анабела, која се надева дека по овој неуспех таа сепак ќе може да најде љубов.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com