24.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

АМСМ: Задолжителна употреба на зимска опрема за сите возила на патот Тетово-Попова Шапка

Најчитани вести

На патниот правец Тетово – Попова Шапка поради врнежи од снег задолжителна е употреба на зимска опрема за сите видови на возила, информира АМСМ.

Во сила се забраните за камиони на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот премин Стража, како и на патот R1202 Дебар – Маврово, а во 10.30 часот беше укината е забраната на патот Крива Паланка – Г.П. Деве Баир.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com