17.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Американци ја купија Џенова, Пандев има нови газди

Најчитани вести

Џенова има нов сопственик, Ерик Прециоси е минато, тој постигна договор за продажба на клубот на американска компанија. Инвестициската компанија „777 Партнерс“ откупи 99,9 проценти од акциите на Џенова  стана нов сопственик на клубот. Веќе поранешниот сопственик Енрико Прециоси ќе остане во бордот на директори, а и Извршниот директор на клубот, Алесандро Зарбони ќе продолжи да ги менаџира работите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com