9.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Американците предупредени, заради коронавирусот да не патуваат во 7 земји, меѓу нив и Хрватска

Најчитани вести

Американскиот центaриза контрола и превенција на болести (ЦДЦ) ги предупреди Американците да не патуваат во Израел, Франција, Тајланд, Исланд и неколку други земји поради зголемениот број случаи на „Ковид-19“ во тие земји.

ЦДЦ ги додаде на највисокото ниво на опасност „Ниво 4“ меѓу другите и Израел, Западниот Брег, Газа, Аруба и Француска Полинезија.

Американскиот Стејт департмент издаде и паралелна листа „Ниво 4-Не патувај“, која советува да се избегне патување во Исланд и Франција.

ЦДЦ ги стави Австрија, Хрватска, Ел Салвадор, Азербејџан, Гуам, Кенија и Јамајка на листата „Ниво 3“, што значи високо ниво на опасност од коронавирус.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com