5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Американски рапер бил убиен откако излегол од затвор

Најчитани вести

Американскиот рапер Тимоти Старкс бил убиен во средата откако излегол од затвор. Тој беше затворен за незаконско поседување на оружје. Тој беше познат по неговото уметничко име Бејби Чино, а беше убиен само неколку минути откако беше пуште од затвор. Имаше 20 години.

Невооружен напаѓач пукал во него повеќе од 40 пато во возилото во кое раперот се возел, пренесоа американските медиуми. Од затвор го собрал неговиот добар пријател Данте Колинс Бенкс, кој исто така бил ранет во нападот. Во моментов се наоѓа во болница во Мајами.

Засега полицијата ги нема идентификувано напаѓачите, но од таму велат дека потрагата е во тек. Тие рекоа дека напаѓачот брзо го напуштил местото на настанот, а и дека бил поврзан со бандата позната како Boss Life.

За потсетување, Старкс беше познат по песната Big Haiti Shottas која зборува за насилство во една локална стамбена зграда. Видеото му беше посветено на Гарјужу Мело Лагеру, кој беше убиен во 2020 година, кога имаше само 18 години.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com