10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Американски голфер спасува жива глава пред разлутен лебед (ВИДЕО)

Најчитани вести

Американецот Џон Волтерс планирал да игра голф со своите пријатели, но ако сметал на опуштање, тоа не се случило.

Имено, видеото направено на терен за голф во американската држава Џорџија покажува дека неговите планови биле спречени од прилично голем и агресивен лебед.

Откако Џон ја смести топката во дупката, лебедот се втурна кон него и започна да го напаѓа, а кутриот играч на голф избега.

Глетката ги насмеа неговите соиграчи, но и тимот на социјалните мрежи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com