7.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Американски воен авион се урна во близина на парк, повредени 7 лица

Најчитани вести

Американски воен авион Ф/А-18Е се урна во близина на Долината на смртта во Калифорнија, пришто поведени се седум посетители на паркот, додека судбината на пилотот и понатаму е непозната.

Пилотот бил на редовна мисија, пренесе „АП“.

На местото на несреќата кај Националниот парк се наоѓаат спасуваки екипи кои го пребаруваат теренот, источно од воздушната база во Калифорнија.

Причината за падот на авионот не е позната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com