21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Американската амбасада донира аудиоопрема во скопскиот кривичен суд

Најчитани вести

Американската амбасадорка, Кејт Брнс, утрово дојде во основниот кривичен суд за да присуствува на судење на кое ќе биде претсавена новата аудиоопрема за снимање на судењата, донирана од Американската амбасада во Скопје.

Амбасадорката ја пречека претседателот Иван Џолев.

Закажана е главна расправа на предмет која ќе биде снимена со новата аудио опрема, а предметот го суди судијата Иле Трпков.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com