Home » Американец со мајмунски сипаници избегал од болница во Мексико

Американец со мајмунски сипаници избегал од болница во Мексико

by Журнал.мк

Американец кој бил заразен со мајмунски сипаници во Мексико побегнал во Америка и го донел првиот случај на оваа болест во Тексас.

Според информациите, тој откако избегал од здравствената установа, се вратил во хотелот и се качил во авион за Тексас. Пред да отпатува за Мексико, човекот поминал пет денови во Германија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More