-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Амбер Херд сподели трогателна фотографија со модринка на лицето откако нејзиниот поранешен сопруг Џони Деп го изгуби случајот во кој тој беше наречен „сопруг кој удира жени“

Најчитани вести

Во една од нејзините последни објави на Instagram, Амбер Херд јасно стави до знаење колку може да биде шокантно носењето ист фустан двапати во светло на поразот на нејзиниот поранешен сопруг Џони Деп во случајот за клевета против „Тhe Sun“.

Во понеделникот, Херд објави две фотографии на Instagram каде се гледа како носи ист црн фустан. Првата фотографија е направена во 2016 година кога Херд поднесе обвиненија за домашно злоставување против Деп, а на истата се гледа модринка на лицето на актерката.

На втората фотографија е прикажано дека Херд уште еднаш го носи фустанот минатото лето, но овој пат беше на денот кога Деп го изгуби случајот за клевета против британскиот „The Sun“, кој во својот напис го опиша како „сопруг насилник“.

https://www.instagram.com/p/CM-ss2mhLKd/?utm_source=ig_web_copy_link

„Еден фустан, со разлика од четири години. Понекогаш е важно да се носи иста работа двапати “, напиша 34-годишната Херд во прилог на споменатата објава на Instagram.

Објавата дојде неколку дена откако Деп ја изгуби жалбата со која сакаше да се поништи пресудата за неговиот случај против „The Sun“. Во писмената пресуда донесена од судот во Лондон, судиите го одбија барањето на актерот за ново судење со образложение дека второто рочиште веројатно нема да донесе поинаков исход. „Обвинувањето се темелеше на приказната за „The Sun“, во која се наведува дека тој ја претепал својата поранешна сопруга Амбер Херд. „По тринеделното судење во Врховниот суд минатата година, во кое сведочеа и г. Деп и г-ѓа Херд, судијата Никол утврди дека обвинението е вистина“, се вели во резимето.

По одлуката на судот, Херд објави изјава на Instagram, во која вели: „Задоволни сме, но во никој случај не изненадении од одбивањето на жалбата на г. Деп. Доказите презентирани во случајот беа неодоливи и непобитни. Да повторам, првичната пресуда беше дека г-дин Деп извршил семејно насилство врз Амбер во најмалку 12 наврати и останал во страв за својот живот. Друга добро образложена пресуда го потврди тоа. Тврдењето на г. Деп за нови и важни докази не беше ништо друго освен стратегии за печатот и Судот е решен да ги отфрли “.

Иако минатонеделната пресуда означува крај на судската постапка на Деп во судовите во Велика Британија, актерот сè уште се бори против Херд во американскиот суд, и зборувајќи во име на Џони Деп, неговите претставници изјавија дека sвездата на „Пиратите од Карибите“ е сè уште подготвена да ги продолжи американските правни постапки против неговата поранешна сопруга и истакна дека Деп „со нетрпение очекува да презентира целосни, непобитни докази за вистината во случајот со американската клевета против г-ѓа Херд“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com