25.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Амбасадор на САД во ОБСЕ: Русија планира да ги спои Доњецк и Луганск

Најчитани вести

Американскиот амбасадор во Организацијата за безбедност и соработка во Европа изјави дека во извештаите се наведува дека Русија планира да организира референдуми во средината на мај за спојувањето на Доњецк и Луганск, пренесува Би-би-си.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Американскиот амбасадор во Организацијата за безбедност и соработка во Европа, Мајкл Карпентер, тврди дека Русија наскоро планира да ги спои самопрогласените Доњецк и Лугански народни републики.

„Според последните извештаи, веруваме дека Русија ќе се обиде да ги спои Доњецката Народна Република и Народна Република Луганск“, изјави Карпентер за новинарите во Вашингтон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com