19.8 C
Skopje
Saturday, September 18, 2021

Амбасадорката Брнс на средба со Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ

Најчитани вести

Амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Мери Брнс денеска ќе се сретне со Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија.

Како што соопшти собраниската прес-служба, средбата ќе се одржи попладнево во Собранието на Република Северна Македонија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com