9.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Амбасадата на САД со честитка за Илинден

Најчитани вести

Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Македонија упати честитка на официјалниот фејсбук профил по повод националниот празник 2 Август – Илинден.

-Од сите нас во Американската aмбасада, Честита 118-та годишнина од Илинден! , стои на фејсбук статусот на Амбасадата.

https://www.facebook.com/USEmbassySkopje/posts/10158202318537157

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести