Home » Ал Хилал сака да купи две ѕвезди на ПСЖ

Ал Хилал сака да купи две ѕвезди на ПСЖ

by Lina Muslija

Ал Хилал од Саудиска Арабија планира дополнително да се засили во следниот период, па сега им „фрли око“ на две ѕвезди на ПСЖ, а тоа се Нејмар и Марко Верати.

Двајцата фудбалери не се во плановите на тренерот Луис Енрике, па преселбата на Блискиот Исток изгледа како добра опција.

Верати ги договорил личните услови со Ал Хилал, а Нејмар засега сака да остане во Европа, иако не може да си пронајде нов тим.

Ал Хилал за Верати понудил 45 милиони евра, додека за Бразилецот нуди околу 70 милиони евра.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More