Home » Ал Наср на Роналдо доби забрана од ФИФА за трансфери

Ал Наср на Роналдо доби забрана од ФИФА за трансфери

by Lina Muslija

Дисциплинската комисија на ФИФА го казни саудијски Ал Наср со забрана за ангажирање нови играчи во следните три преодни рока.

Според англиски „Дејли мирор“, ФИФА го казни клубот за кој игра Кристијано Роналдо поради неисплатен долг кон Лестер за трансфер на Ахмед Мусе во 2018 година.

Ал Наср во трансфер вреден 16,5 милиони евра му остана должен на англискиот второлигаш околу 460.000 евра со камати, а бидејќи не ги уплатил по бројни опомени, ФИФА одлучи драконски да го казни клубот кој пред само неколку дена му плати на Интер 18 милиони евра за Марсело Брозовиќ и му даде 30 милиони евра годишна плата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More